Nasza oferta

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz usług, od zajęć terapeutycznych, poprzez zajęcia oswajające z psami, aż po aktywności rozrywkowo-edukacyjne. Zajęcia z dogoterapii prowadzone są:

  • W przedszkolach i żłobkach - mają na celu przede wszystkim zabawę, rozrywkę i dostarczanie wrażeń, ale nie tylko… Dzięki zajęciom dziecko nauczy się jak należy się witać i bezpiecznie obchodzić z psem, jak odczytywać sygnały, które pies do nas wysyła, jak wygląda pielęgnacja, zwyczaje i żywienie psów. Dogoterapia ma także na celu zmniejszenie lęku przed psem ( jeżeli taki, z różnych przyczyn występuje). Sam kontakt z psem, głaskanie jego miękkiej sierści wpływa pozytywnie na dzieci, pozwala obniżyć poziom stresu i uspokaja. Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem uczą się empatii, współpracy i cierpliwości, pracują także nad koncentracją, a wszystko to robią świetnie się bawiąc!
  • W szkołach - mają one charakter bardziej edukacyjny. Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się więcej o behawiorze psów, o ich żywieniu, tresurze czy agresji. Oczywiście zajęcia takie, również przeplatane są grami tematycznymi i praktyką, dzięki której umysł najszybciej i najtrwalej zapamiętuje nowe informacje.
  • W domach spokojnej starości, hospicjach, szpitalach, domach pomocy społecznej i innych placówkach.
  • Indywidualnie, w domach pacjentów - kierowane są przede wszystkich do dzieci z zaburzeniami psycho-ruchowymi, m.in. autyzm, afazja, porażenie mózgowe, a także do dzieci, które boją się psów.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań, zapraszam do kontaktu.

Copyright © 2016-2017 Dogoterapia Whoopie. All rights reserved.